Zaključek projekta CTA – Aktivna tehnološka komunikacija

V petek, 18/09/2015, od 8.30 do 12.30, je bilo v šolskem avditoriju goriškega šolskega centra zaključno srečanje projekta CTA – Comunicazione Tecnologica Attiva / Aktivna tehnološka komunikacija, v katerega se je lansko leto vključil tudi zavod Cankar-Vega-Zois iz Gorice.

Projekt so podprli Zveza pokrajin Furlanije Julijske krajine, v sodelovanju s centri za mladinsko politiko v štirih pokrajinah v deželi, Združenjem tetra-paraplegikov, ISIS Manzini iz San Danieleja in Olos srl. Glavni cilj je spodbujanje dejavnega državljanstva med mladimi z uporabo moderne tehnologije, podpiranje koncepta kolektivne odgovornosti ter razvoj spretnosti v sozvočju s potrebami javne uprave. Projekt se sklicuje na strategije Europa2000, po katerih je vključujoča rast orodje za razvoj in izvajanje gospodarskega sistema, ki dosega visoko stopnjo zaposlenosti, katerega cilj je spodbujanje socialne, ekonomske in teritorialne kohezije. Namen strategije je povečati aktivnost državljanov s povišanjem stopnje zaposlenosti, vlagati v spretnosti, ki pripomorejo k posodobitvi trgov dela, razvijanje metod usposabljanja in sistemov socialne zaščite. Pobude so torej usmerjene v zmanjšanje revščine in socialne izključenosti in neenakosti.

V projekt so se vključile tri goriške šole: zavod Cankar-Vega-Zois, ISIS Dante Alighieri in ISIS Brignoli Einaudi Marconi. V teh šolah so potekale delavnice, ki so dijake usposabljale v digitalni informatizaciji, vključujoči rasti, trajnostni rasti ter inteligentni rasti.

Zaključno srečanje je nosilo naslov “Vključujoča rast v goriški pokrajini. Zgodbe, izkušnje in dobre prakse”. Za različne oblike socialne izključenosti na Goriškem so predstavili primere projektov v pokrajini, ki predstavljajo dobre prakse, da se v mladih spodbuja udeležbo in sodelovanje pri takih projektih.

Na srečanju so bili prisotni pokrajinski odbornik za mladino, Federico Portelli, odbornica za Welfare Ilaria Cecot, predsednik Zveze tetra-paraplegikov FJK, Gianpiero Licinio, direktor UPI FJK, Fabrizio Cigolot in goriški režiser Cristiano Natoli.

Srečanje je vodil radijski špiker Igor Damilano.

Najprej je bila na sporedu okrogla miza o mladinskih dejavnostih v perspektivi vključujoče rasti na Goriškem, na kateri so pod vodstvom moderatorja Maria Mirasole predstavili projekte mladinske politike. Na okrogli mizi so tudi dijaki in profesorji predstavili dejavnosti, ki šolo povezujejo s terirorijem. Naša šola je predstavila projekt o dronih in projekt Dandarù.

Sledilo je nagrajevanje dijakov, ki so v poletnih mesecih v okviru projekta sodelovali pri natečaju Aktivne tehnološke komunikacije.