Tečaj plezanja in tenisa

Na naši šoli sta letos v luči popestritve šolske ponudbe potekala športna tečaja plezanja in tenisa. Na začetku šolskega leta so se razredi naših šol v skladu z željami in sposobnostmi posameznih dijakov odločili za enega izmed tečajev. Za plezanje so se določili 3. C, 4. C, 5. C, 2. V, 3. V, 3. Z in 5. Z. Tenis pa so izbrali 1. V, 4. V, 5. V, 1. Z, 4. Z in 5. Z. Vsak razred se je udeležil šestih srečanj, kjer so vsi dijaki spoznali osnove izbranega športa in pridobili znanje za kasnejše udejstvovanje. Plezalni tečaj je potekal na plezalni steni Osnovne šole Ivana Roba v Šempetru pod vodstvom trenerjev DEŠ-a (Društvo ekstrmnih športov). Tečaj tenisa pa je potekal na igriščih in pod taktirko društva ASD Tennis Campagnuzza na Rojcah. Zaradi precejšnje razdalje (predvsem plezalne stene) in omejenega časa so se morali dijaki odpeljati na mesto treningov s kolesi, ki jih je priskrbela šola. Dijaki so pobudo sprejeli in se je udeležili z velikim navdušenjem, nekateri so celo izrazili željo za nadaljnjo tovrstno aktivnost.